پرستار مناسب برای ما چه کسی است؟

پرستار مناسب، کسی است که؛ تخصص، مهارت و تجربه کاری خوبی داشته باشد. اما باید به این نکته، توجه نمایید که روند استخدام پرستار در منزل، میبایست بر اساس نیاز و شرایط شما پیش رود. نگهداری و مراقبت از سالمندان، کودکان و یا بیماران نیاز به پرستاران با خصویات اخلاقی و حرفه‌ای متفاوت دارد.

برای انتخاب بهترین پرستار در منزل تهران؛ می‌توانید درخواست کار آزمایشی کنید تا اعزام پرستار در منزل به صورت آزمایشی برای یک یا دو روز در خانه شما صورت پذیرد و پرستار موردنظر با بیمار، سالمند یا کودک شما وقت بگذارند. در صورتی‌که پرستار بتواند هم از لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای و هم از لحاظ ارتباطی، نیازهای شما را برآورده نماید؛ آن‌گاه می‌توانید اقدام به استخدام پرستار نمایید.

شرح وظایف پرستار در منزل چیست؟

وظایف پرستاران برای فردی که میخواهند به او خدمات پرستاری دهند، تنوع خواهد یافت. البته این وظایف می‌تواند بر اساس نوع قرارداد شما با پرستار، تغییر پیدا کند. به‌طور مثال: وظایف پرستار سالمند با وظایف پرستار نوزاد و کودک و همچنین با وظایف پرستار بیمار متفاوت خواهد بود. برای روشن‌تر شدن موضوع وظایف پرستاران را به تفکیک بیان کرده ایم:

درخواست پرستار در منزل برای مراقبت از سالمندان

اعزام پرستار سالمند در منزل؛ وظایف متعددی را بر‌عهده خواهد داشت برخی از آن‌ها عبارتند از:

رسیدگی به نکات بهداشتی سالمند: وظایفی که پرستار سالمند، به‌عهده دارد شامل استحمام، بردن سالمند به دستشویی، کوتاه کردن ناخن ها، شستن لباس‌ های سالمند است. برخی از سالمندان عزیز برای دستشویی رفتن مشکلاتی دارند که مجبور به استفاده از پوشک هستند، تعویض پوشک و شست‌و‌ شوی آن ها از دیگر وظایف پرستاری در منزل؛ است.
توجه به سلامت جسمانی سالمند: پرستار باید داروهای سالمند را طبق دستور پزشک بدهد. برخی از سالمندان با مشکلاتی همچون کم شنوایی، توان جسمی پایین و کم بینایی مواجه هستند؛ که پرستار در منزل؛ باید به آنها در انجام امور روزانه کمک کند و حتی هر روز، زمانی را به ورزش اختصاص دهند تا توان جسمی سالمند تنزل نیابد.
رسیدگی به سلامت روحی و روانی سالمند: پرستار سالمند در منزل؛ می‌بایست به تقویت وضعیت روحی و روانی سالمند هم بپردازد و با انجام برخی از کارها مثل تشویق کردن سالمند به ورزش، فیلم دیدن، کتاب خواندن، گوش دادن به صحبت‌های سالمند و … موجب بهبود روحیه فرد سالمند شود.
رسیدگی به وضعیت تغذیه فرد سالمند: رعایت رژیم غذایی مناسب؛ یکی از ضروریات داشتن زندگی سالم برای سالمندان است. بنابراین یکی از خدمات پرستار در منزل این است که؛ باید تا حد امکان، مواد خوراکی سالم و غذاهای آبپز و بخارپز برای سالمند تهیه نماید. برخی از پزشکان، مصرف میوه، سبزیجات و نوشیدن آب زیاد را توصیه می‌کنند اما بهترین اقدام غذایی برای هر سالمند رعایت نکاتی است که پزشک سالمند اعلام کرده است.
وظایف پرستاری در منزل ویژه بیماران
پرستار بیمار در منزل، وظایفی را می‌بایست عهده‌دار شود که برخی از آنها در زیر آمده است:

برقراری ارتباط با بیمار: یکی از مهم‌ترین خدمات پرستار در منزل برای یک بیمار؛ برقراری ارتباطی صمیمانه و دوستانه است. این مهم سبب می‌شود تا روند بهبودی سریع‌تر طی شود چراکه بیمار هم با پرستار خود بیشتر همکاری خواهد داشت. یکی دیگر از تاثیرات مثبت رابطه خوب بین پرستار بیمار و بیمار؛ ایجاد روحیه خوب در بیمار است.
رسیدگی به نظافت بیمار: از دیگر وظایف پرستاری در منزل، رسیدگی به نظافت شخصی بیمار است. مرتب کردن و تمیز نگه‌داشتن بستر، استحمام بیمار، کمک به بیمار برای رفتن به توالت، حتی تعویض پوشک در صورت نیاز و سایر موارد مربوط به نظافت شخصی بیمار، از دیگر وظایف پرستار است.
رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار: قطعا یکی از مهم‌ترین خدمات پرستاری در منزل جهت بیماران، رسیدگی به وضعیت بیماری بیمار و کمک به درمان او است. پرستار می‌بایست به‌صورت مرتب وضعیت بیمار را مورد رصد قرار دهد. مثلا فشار خون یا قند خون بیمار را چک کند و مراقب هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی بیمار باشد و در صورت نیاز سریعا موارد را به پزشک معالج اطلاع دهد.
تزریقات و فیزیوتراپی: بسیاری از بیماران ممکن است به علت مشکلات خود به خدماتی همچون: تزریقات، تعویض باند و پانسمان، شستشوی زخم و یا انجام فیزیوتراپی نیاز داشته باشند که این‌ها همگی به‌عهده پرستار در منزل است.

وظایف خدمات پرستاری در منزل ویژه کودکان یا نوزادان

خدمات پرستاری در منزل از نوزاد شامل وظایف زیادی می‌شود، که در اینجا برخی از وظایف مهم را ذکر کرده‌ایم:

فراهم نمودن ایمنی کودک: از مهمترین وظایف پرستار در منزل، حفظ ایمنی کودک است. پرستار کودک، موظف است که همواره از بچه یا نوزاد به‌خوبی مراقبت و مواظب نموده و از او در برابر هر گونه آسیب فیزیکی و یا خطر، محافظت کند.
رسیدگی به وضعیت تغذیه نوزاد یا کودک: پرستار باید بر اساس سن کودک، میزان نیاز او به غذا و با اطلاع از وضعیت حساسیتی و غذایی کودک وعده‌های غذایی سالم و مقوی برای بچه فراهم آورد. اگر سن کودک پایین است که وظیفه غذادادن به کوک را هم برعهده خواهد داشت و اگر سن بچه طوری است که می‌تواند خود به‌تنهایی غذا بخورد؛ بر غذا خوردن کودک باید نظارت دقیق داشته باشد.
رسیدگی به فعالیت‌ها و سرگرمی کودک: پرستار در منزل، باید بتواند با انجام فعالیت‌ها و یا ایجاد سرگرمی برای کودک، او را سرگرم کند و حتی نکات آموزشی و تربیتی را با مشارکت دادن بچه در بازی و یا فعالیت به او بیاموزد. حتی پرستار بچه می‌تواند برای سرگرم کردن کودک برای او قصه بخواند.
توانایی آرام کردن کودک: پرستار کودک باید از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد و در هنگام بهانه‌جویی و گریه‌های نابهنگام کودک بتواند کودک را با مهربانی و آرامش؛ آرام نماید.
خدمات پرستار در منزل برای مراقبت از کوک بعنوان مادریارپرستار در منزل، گزینه مناسبی برای آموزش مادر است.

این‌کار می‌تواند با خواندن یک داستان یا سرگرم کردن کودک به وسیله اسباب بازی‌هایش و یا ایجاد حس امنیت برای کودک؛ صورت گیرد.

مزیت استخدام پرستار در منزل

اعزام و استخدام پرستار در منزل مزایای زیادی دارد. برخی از مزایای خدمات پرستاری در منزل در زیر لیست شده‌اند:

سرعت در بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ها.
هزینه پرستاری در منزل در مقایسه با نگهداری در بیمارستان بسیار کمتر است.
محیط بیمار بهداشتی و تمیز است و مانند محیط بیمارستان و آسایشگاه در خطر وجود میکروب نیست.
خدمات پرستار در منزل تهران، به صورت شخصی و سفارشی انجام می‌شود.
فعالیت روزانه به‌درستی انجام می‌شود.
با درخواست پرستار در منزل، در دادن داروها دقت می شود و سر وقت به بیمار دارو داده می‌شود.
پرستار در منزل؛ همدم بیمار است و از او مراقبت می کند.

خدمات پرستاری بیمار در منزل

پرستار بیمار در منزل از بیماران ترخیص شده مراقبت می کند. حتی زمانی که اعضای خانواده شما درگیر مسائل شخصی هستند، می‌توانید اقداماتی را برای ایجاد آرامش برای بیمار انجام دهید. پرستار در منزل تهران، معمولاً در انجام فعالیت های روزانه بیمار کمک می‌کند و گاهی اوقات مسئولیت تجویز و مصرف داروها را برعهده دارد. اما مهمترین خدمات و مزایای اعزام پرستار در منزل عبارتند از:

جمع‌آوری اطلاعات در مورد شرایط پزشکی و برنامه‌های درمانی و سوابق پزشکی
پرستاری در منزل، علائم حیاتی بیمار را طبق نظر پزشک بررسی کند.
کمک در شستن و تعویض لباس‌های بیمار
غذا سرو کند و به بیمار کمک کند تا غذا بخورد.
در جابجایی تخت، میز معاینه و ویلچر به بیمار کمک کند.
ماساژ برای بیماران حساس
پیشگیری از زخم بستر
تعویض ملافه و ملحفه بیمار
کمک حرکتی،برای بیمارانی که کاملاً توانایی حرکت ندارند.
علائم بیمار را از نظر کبودی، خون در ادرار، جراحات و وضعیت پوست بررسی کند.
رسیدگی به بهداشت شخصی بیمار (مانند حمام کردن، اصلاح و غیره).
البته یکی دیگر از وظایف اصلی پرستار در منزل، برقراری ارتباط با پرستاران و پزشکان برای ارائه بهترین مراقبت است.

پرستاری در منزل به صورت ساعتی

گاهی اوقات نیاز است که فرد مراقب بیمار، برای چند ساعت در روز جهت امور پرستاری؛ بیمار را به یک پرستار در منزل باتجربه بسپارد. برای این‌کار بهتر است از خدمات پرستاری در منزل؛ شرکت های پرستاری مثل شرکت پرستاری فرشته سا استفاده کند و با خیال راحت به انجام امور روزانه خود بپردازد.

 

 

مرکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل فرشته سا یک موسسه مراقبت پرستاری مجاز مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز  و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشد.

این مرکز با بیش از ۲۰ سال سابقه، مفتخر به ارائه خدمات پرستاری در منزل در تهران و سایر شهرها بصورت شبانه روزی می‌باشد.

با توجه به اهمیت و حساسیت خاص قشر سالمند، کودکان و بیماران، مرکز پرستاری عاطفه سعی کرده تا با غربالگری، گزینش، آموزش و همچنین نظارت مستمر بر نحوه عملکرد پرستاران و مراقبان تیمی متخصص و کارآزموده در این زمینه را گرد هم آورد. نقطه تمایز ما تجربه سالیان متمادی فعالیت در این حوزه و مهم‌تر از آن عشق به سالمندان و کودکان، این سرمایه‌های گرانبهای زندگی است.

خدمات ما علاوه بر اعزام پرستار سالمند به منزل و مراقبت و پرستاری از کودک در منزل، شامل خدمات پرستاری از بیمار و نیز اعزام بهیار،ماما،فیزیوتراپ، ماساژور پرستار و همچنین پزشک متخصص (پزشک خانواده) جهت انجام کلیه امور درمانی مثل تزریقات در منزل، پانسمان، فیزیوتراپی، نوار قلب، سرم تراپی و ماساژ در محیط آرام و شرایط کم استرس‌تر منزل شما عزیزان نیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *