برای اطلاع از شرایط دوره و ثبت نام با مسئول آموزش ، شماره 09198243400، خانم ذوالقدر تماس بگیرید.

درباره دوره

آشنایی عمومی با تزریقات و پانسمان

 

توضیحات:

تزریقات یکی از روشهای شایع در تجویز فراورده های دارویی می باشد . هر روش تزريقي براي نوع بافتي كه دارو در آن تزريق ميشود روش واحدي است مشخصات هر بافتي ميزان جذب دارو را معين ميكند قبل از تزريق ، پرستار بايد حجم داروي تجويزي مشخصات و غلظت دارو و ساختمان آناتوميكي محل تزريق را بشناسند .

به هنگام ایجاد جراحت در سطح پوست، برای التیام و درمان سریع زخم، کنترل خونریزی ناشی از جراحت و به خصوص برای پیشگیری از عفونت زخم باید، زخم را ضدعفونی و پانسمان کرد(جراحت ممکن است، به صورت های مختلفی همچون بریدگی، سوختگی، خراشیدگی، قطع عضو و موارد دیگر ایجاد گردد . )

عفونت زخم موجب عفونت دستگاه لنفاوی می شود، که بسیار خطرناک است، دستگاه لنفاوی متشکل از گره های لنفاوی می باشد، که به جذب آب میان بافتی، جذب و انتقال چربی، همچنین به سیستم دفاعی بدن کمک می کند. بنابراین با تشخیص زخم و روش صحیح پانسمان می توان از بروز این مشکلات پیشگیری کرد .

1- دوره تزریقات و پانسمان - موسسه پرستاری ناجیان فرشته سا - نفس

 

 

هر ساله برخی از افراد به دلایل مختلف هم چون تاسیس مراکز تزریقات، آشنایی با تزریقات، پانسمان و غیره، برای شرکت در دوره آموزشی تزریقات و پانسمان نام نویسی می نمایند که مطابق آمار از پرطرفدارترین دوره های آموزشی مراکز مختلف می باشد. از این رو موسسه علمی آموزشى نويد بخشان سلامت اقدام به برگزاری دوره آموزش تزریقات کرده که به صورت کاملا تخصصی این آموزش را به فراگیران محترم می دهد .

محتوای دوره

آموزش تزریقات (باید ها و نباید ها در تزریقات) و کار عملی

آموزش رگ گیری و برقراری IV Line (اسکالپ وین)

تزریقات زیر جلدی و داخل جلدی

تزریقات عضلانی

تزریقات درون رگی

ملاحظات تزریق دارو و آماده سازی تجهیزات تزریق

آموزش سرم درمانی

تعریف زخم و انواع آن پانسمان و اهداف آن

آشنایی با وسایل پانسمان

انجام مراحل پانسمان و بانداژ (تئوری و عملی)

 
    مدت زمان  15   ساعت
دوره تزریقات و پانسمان - موسسه پرستاری ناجیان فرشته سا - نفس