برای اطلاع از شرایط دوره و ثبت نام با مسئول آموزش ، شماره 09198243400، خانم ذوالقدر تماس بگیرید.

درباره دوره

اصول سالمندی و مراقبت از سالمند

 

توضیحات:

با توجه به افزایش  سن جمعیت در کشور و افزایش افراد سالمند در کشور، در آینده ای نزدیک حوزه‌ی سلامت با چالش جدیدی در رابطه با نگهداری از سالمند، مراقبت از سالمند و سالمندیاری مواجه خواهد شد. در همین راستا مراقبت از سالمند به قدری از اهمیت بالایی برخوردار است که  در کشور یک رشته دانشگاهی جدید  با عنوان مراقبت سلامت برای حمایت از سالمندان، ایجاد شده است.
یکی از شغل‌هایی که همیشه بازار کار  جذابی دارد، حوزه پرستاری و مراقبت از سالمندان است. به همین دلیل همیشه متقاضیان زیادی هم برای دریافت این خدمات وجود دارد. در اینجا آموزش مساله‌ی مهمی بوده و لزوم وجود آموزش به طرفین کمک زیادی میکند. در این مقاله قصد داریم به بررسی آموزش نگهداری از سالمند با مدرک سالمندیار بپردازیم.
بسیاری از سالمندان به دلیل مشکلات جسمی یا بیماری‌های مختلف، امکان زندگی مستقلانه خود را از دست می‌دهند و برای انجام امور روزمره زندگی خود به کمک دیگران نیاز خواهند داشت.معمولاً در این شرایط اعضای خانواده سالمند برای مراقبت از او پیش‌قدم خواهند شد اما گاهی ممکن است نزدیکان سالمند، علیرغم احترامی که برای او قائل هستند، به دلیل مشغله کاری، سایر مسئولیت‌های خانوادگی یا فاصله مکانی قادر به ارائه مراقبت‌های شایسته از سالمند نباشند.در این وضعیت استخدام پرستار در منزل سالمند یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است و تأثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی سالمند و خانواده او دارد به همین منظور شرکت در دوره آموزشی سالمندیاری و پرستاری از سالمند و دریافت مدرکی معتبر از موسسات مطرح میتواند شانس استخدام پرستاران را بسیار بالا ببرد.
سرفصل دوره سالمندیاری:
آموزش بررسی نیاز های سالمندانبررسی مشکلات شایع جسمی سالمندانبررسی مواردی نظیر اصول اولیه احیاآموزش های مرتبط با اصول تغذیه و ورزش سالمنداناخلاق و ارتباط حرفه ایمراقبت از سالمندان با شرایط مختلف جسمی و معلولیت ها و بیماری های افراد مسنارزیابی سلامت سالمندانتقال نکات اجتماعی، اخلاقی، ایمنی و بهداشتی

این دوره برای چه کسانی توصیه می شود؟

• افرادی که آماده ورود به بازار کار هستند.

• افرادی که تمایل به اشتغال شرکت های خدمات مراقبتی را دارند

• افرادی که تمایل به مهاجرت دارند و نیاز به مدرک بین المللی دارند.

• افرادی که تمایل به اشتغال به عنوان سالمندیار دارند.

• مراقبین  که به صورت تجربی کار میکنند و مدرک رسمی میخواهند.مزایای این دوره چیست؟

• مدرک معتبر و مجوز رسمی مناسب برای اشتغال در شرکت های معتبر

• امکان ترجمه مدرک و استفاده در خارج از کشور

• آموزش توسط اساتید با تجربه و آموزشگاه معتبر و مشغول در این حوزه

• معرفی به بازار کار و تضمین اشتغال پس از گذراندن دوره

•  تسهیل در امور سالمندان هنگام اشتغال
ویژگی پرستار سالمند  لازم است بدانیم که پرستار سالمند دقیقا به چه کسی اطلاق می شود و چه مسئولیت هایی را بر عهده دارد.یک پرستار سالمند فردی است که معمولا از سالمندان بیمار که به تنهایی قادر به انجام امور شخصی زندگی خود نیستند مراقبت می کند.

شرح وظایف و مسئولیت های این پرستاران با توجه به وضعیت کلی سالمند و نیازهای موجود تعیین می شود.


یک پرستار سالمند موفق با برخورداری از دانش و تجربه کافی قادر به ارائه مناسب ترین خدمات مراقبتی به افراد سالمند است.در واقع ارتباط پرستار و سالمند ارتباطی دوسویه است زیرا پرستار با همنشینی با سالمند، این امکان را خواهد داشت تا از تجارب زندگی سالمند چیزهای زیادی بیاموزد و سالمند نیز از حمایت و همراهی پرستار در امور روزمره خود بهره مند خواهد شد.


اهداف کلی:مهارت آموزان قادر خواهند بود مراقبت های اولیه جسمی روانی و اجتماعی سالمند را برآورده نمایند.

طول دوره:۱۰۰ ساعت(۲ماه)
دوره آموزشی سالمندیاری - مراقبت از سالمندان - موسسه پرستاری ناجیان فرشته سا - نفس